na dół strony

Małe FAQ
(Frequently Asked Questions- Najczęściej Zadawane Pytanie)

O stronie w formie małego FAQ (ach! jak profesjonalnie ;-):

1. Cel prowadzenia strony strony?
Strona którą tworzę z wielkim współudziałem Was- Odwiedzających ma na celu przede wszystkim informowanie i przypominanie Budnym o ich przeszłości, tym samym pomoc w utrzymaniu tradycji dziś i w przyszłości. Tworzenia świadomości społecznej Budnych, oraz promowaniu ogólnie pojętej historii Polski, kultury szlacheckiej, oraz na nowo tworzącego się środowiska szlacheckiego.

2. Skąd pomysł na jej utworzenie?
Długo opowiadać... lepiej prześledzić historię strony - link na stronie głównej w ,,pływającym okienku"... jeśli ktoś jest jednak bardzo zainteresowany - e-mail niżej ;-)

3. Chciałabym/chciałbym użyć rysunku, tekstu etc. zamieszczonego na tej stronie. Czy mogę...?
Wszystkie tego typu sprawy rozpatruję i omawiam osobno - proszę pisać na mój mejl.

4. Rozpoczynam swoją przygodę z poszukiwaniami genealogicznymi. Od czego zacząć...
Źródła: przede wszystkim: relacje rodzinne, urzędy stanu cywilnego - akty zgonu, ślubu etc., księgi parafialne. Wiele serwisów prywatnych genealogów posiada szereg opisów sposobu poszukiwań. Postaram się tu zamieścić linki do nich:
Ornatowski.com ; Genealogia Polska

5. Mam na nazwisko Budny...
Koniecznie pisać... ;-)

6. Jakimi programami stworzona została strona?
Strona stworzona w programie: Microsoft FrontPage Express i Pajączku 2000 v 4.8.1 przy wykorzystaniu obrazów z edytora Open(i Star)Office, edytorów graficznych: Pixia, XnView, PhotoFlitre, IrfanView i skromnego Paint'a.

Jeżeli bezprawnie powieliłem czyjś pomysł, rysunek, zdjęcie... itd. proszę o niezwłoczne skontaktowanie się ze mną, aby wyjaśnić nieporozumienie.
Za wszystkie popełnione błedy serdecznie przepraszam.

Jeżeli zaś bardzo spodobała Ci się ma strona ...

Jeżeli masz jakieś uwagi na temat tej strony napisz!!:
Wyślij list do autora strony
Webmaster - Krzysztof Władysław Budny
podaję drugie imię dla odróżnienia się od drugiego... właściwie pierwszego, bo starszego ode mnie Krzysztofa Budnego z Warszawy ;-)

O autorze
Witam!

Nazywam się Krzysztof Władysław Budny. Mam 20 lat. Studiuję na Wydziale Chemicznym PW. Ukończyłem V LO imienia Księcia Józefa Poniatowskiego. Jestem absolwentem Gimnazjum 50 imienia generała Sikorskiego w Warszawie oraz nieistniejącej już Szkoły Podstawowej nr 182 im gen. Józefa Bema w Warszawie. Interesuję się heraldyką, genealogią i chemią (przede wszystkim chemią...). Czego słucham?? Głównie rocka - Queen (inna polecana Queen-strona), Rainbow (inna strona z chwytami gitarowymi, dyskografia), Blackmore's Night (strona polska), Dio oraz Jethro Tull... metal - MetallicA, folk - Stary Olsa i zupełnie od niedawna szant...

To moja pierwsza opublikowana strona więc... proszę o krytyczne spojrzenie na nią i uwagi na jej temat. Dziękuję również Wszystkim którzy pozwolili na zamieszczenie swoich prac na niej.
Szczególnie zaś chciałbym podziękować Tym, którzy pomagają mi w uzupełnianiu informacji na stronie.

A oto kilka polecanych przeze mnie serwisów chemicznych:

- CHEMFAN, chemia popularnonaukowa- grupa dyskusyjna o CHEMII i serwis z wieloma ciekawymi artykułami.
-
WebSpectra Problems in NMR and IR Spectroscopy - strona zawiera około 75 ćwiczeń związanych z interpretacją widm 1H i 13C NMR oraz IR.
-
Organic Chemistry Online - strona nieco uboższa (tylko 10 problemów) od powyższej... i o znacznie łatwiejszych zadaniach ;-(
-
Organometallic Hyper Text Book - internetowy ,,podręcznik" chemii metaloorganicznej... w końcu Nobel 2005 z Chemii przyznano za metatezę ;-)
-
Oficjalna Strona Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej - tylko (i aż) co mozna tu znaleźć to zadania i odpowiedzi z Olimpiad: 45-51 oraz nieco zestawień wyników ostatniej olimpiady... pod warunkiem, że strona akurat działa... ;-)
-
Nieoficjalna Strona 51 Olimpiady Chemicznej - są tu zadania, wyniki Olimpiady Chemicznej oraz forum olimpijskie...
-
Strona Konkursu Politechniki Warszawskiej - najtrudniejsze są zadania z technologii ... ;-)

Tu zaś znajdują sie linki do ciekawych moim zdaniem stron interntowych:

- Internetowe Imperium Książek - wyszukiwarka autorów, tytułów książek i recenzji.
-
Biblioteka Narodowa - strona Biblioteki Narodowej z wyszukiwarką książek
-
SecretService-NG - jedno z najstarszych pism o grach w Polsce - ,,Sikret" nie zginęło - działa tylko w wersji elektronicznej, dla wielbicieli ,,Sikreta" obowiązek
-
mp3.wp.pl - wiele darmowych mp3-jek.
-
Gniazdo Piratów - strona internetowa Tawerny Żeglarskiej... bardzo miła Atmosfera (przez wielkie A), wspaniała muzyka i klimat

- POWERHOUSE - wykonana przeze mnie strona warszawskiego fitness klubu i siłowni.

na górę strony

||| Projekt i wykonanie serwisu: Krzysztof Budny !!!WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE!!! |||